Apple

Apple tõstab äpipoest välja rakendused, mis annavad teada, kui palju telefoni kasutatakse

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple on rakendustepoest eemaldamas mitmeid äppe, mis jälgivad ja annavad kasutajatele infot seadme kasutusstatistikast.

Tegemist on äppidega, mis toimivad sarnaselt iOS-i funktsioonile ScreenTime, mis jälgib, milliseid äppe ja kui palju telefonis kasutatakse ning võimaldab neid piirata.

Peale ScreenTime väljatulekut on Apple mitmetele arendajatele, kel on App Store’is oma äpid sarnase funktsionaalsusega, mõista andnud, et arendajad peaksid äppide funktsionaalsust muutma või nad tõstetakse poest välja. Arendajad seepeale pahaseks saanud.

Apple: Need rakendused rikuvad kasutajate privaatsust

Apple ütles oma avalikus kommentaaris, et ei ole arendajaid kiusama hakanud seetõttu, et nad tulid välja oma ekraaniaja jälgimise lahendusega. Põhjuseks on fakt, et rakendused rikuvad kasutajate privaatsust ning õõnestavad turvalisust.

Mitmed kolmandate osapoolte ekraaniaja jälgimise äpid kasutavad lahendust MDM, mis pääseb ligi suurele osale seadme infost, nagu kaamera, mikrofon, kontaktid, e-kirjad, kalender, teised äpid jne. Tegemist ei ole pahavara ega turvaauguga, MDM on lahendus, mida suurettevõtted kasutavad oma töötajate iOS seadmete haldamiseks, kuid siin on arendajad võimalust ebaausalt ära kasutanud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.