Apple

Apple tutvustas uusi nutikellasid: Apple Watch 6 ja Apple Watch SE

Rubriiki toetab

Apple tutvustas oma uut nutikella, mis on loogiliseks järjeks senisele 5. seeria mudelile – Watch 6. Lisaks sellele toodi aga välja ka veidi soodsam mudel Watch SE.

Apple Watch 6

Uus kell jätkab sama disainiga nagu esmakordselt tutvustati 4. seeria mudelil. Kuigi välimuses suuri muudatusi pole, siis seest leiab mitu uut sensorit.

Suurimaks uuenduseks on võimalus mõõta veres oleva hapnikusisaldust, milleks kulub 15 sekundit. Lisaks sellele on kellal olemas ka nüüd unejälgimise süsteem.

Muidugi on uuele kellale lisatud ka S6 protsessor, mis kõiki eelnevaid toiminguid teha mõistab. Uus protsessor põhineb Apple A13 protsessoril ning peaks eelmise põlvkonnaga võrreldes olema kuni 20 protsenti võimsam.

Apple Watch SE

Lisaks tippmudelile otsustas Apple sellel aastal välja tuua ka päris uue Watch SE mudeli, mis jääb Apple Watch 3 ja 6 seeria vahele. 

Kellal on kasutusel sama suur ekraan, mis on saadaval alates 4. seeriast. SE mudelil on kõik samad sensorid, mis hiljutisel 5. seerial, kuid puudub hapniku sisalduse mõõtmise võimalus veres.

Apple sõnul loodi SE selleks, et võimaldada inimestele Apple’i nutikella võimalusi ja uusimat disaini, aga seda väiksema raha eest kui tippmudel.

Välimusele on rohkem rõhku pööratud

Mõlemad kellad tulevad uusima WatchOS 7 operatsioonisüsteemiga, mis lisab näiteks rea uusi kellavälimusi.  

Lisaks sellele on Apple Watch 6. seeria mudelid saadaval ka täiesti uutes toonides – sinine ning Product (RED) punane. Apple tutvustas ka täiesti uusi kellarihmasid, kus pole kasutatud kinnitust. Silikoonist ja riidest rihmad on ühes tükis ning neid saab soetada erinevates suurustes. Neile lisaks on saadaval ka uued nahast rihmad.

Watch SE hinnaks USA turul on 279 dollarit ning Watch 6 hinnaks 399 dollarit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.