Apple

Apple tutvustab peagi elektroonilise autovõtme funktsiooni

Foto:Pixabay.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple on iOS 13.4 Betas märkinud ära CarKeys funktsiooni, kus Walleti rakendusse on võimalik paigaldada elektrooniline ligipääs oma autole. Mis teeb nimetatud lahenduse eriti unikaalseks, on võtme jagamise ja saatmise võimalus.

Autovõtit on võimalik teistele inimestele saata läbi “Messages” rakenduse individuaalselt, ent mitte grupivestlustes. Autovõtme jagamine lubab teisel iPhone või Apple Watch kasutaval inimesel autole ligi pääseda hoides seadet sõiduki NFC lugeja lähistel.

Võtmed võivad olla kas “pidevad” või “ajutised”. Pidevad võtmed on mõeldud pikemajaliseks kasutuseks näiteks pereringis ning ajutised näiteks mehhaanikutele.

Kõik ligipääsu saanud kasutajad saavad allpool kirjeldatud teate:

[Vehicle Owner] invited you to use their [Vehicle Model] with unlock & drive access.

Sarnaselt Apple Pay ja Apple Cash funktsioonidele, on ka CarKey autentimismeetodiks biomeetriline Face ID või Touch ID. Igaks juhuks on muidugi olemas ka Express Mode, mida saab kasutada ilma autentimiseta.

Apple on juba koostööd tegemas mitme sõidukitootjaga, mis tähendab, et tegu on juba tehasest sisseintegreeritud funktsiooniga. Seda eriti autode puhul, mis tulevad konveierilt CarPlay lahendusega. Hetkel ei ole teada, millal CarKey ametlikult teatavaks tehakse, ent spekulatsioonid käivad 31. märtsil toimuva esitluse kohta, kus iOS 13.4 debüteerima peaks.

Märksõnad: , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses