Apple

Apple vastas Epic Gamesi kohtuvaidlusele

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Videomängu “Fortnite” arendaja Epic Games kaebas Apple’i pärast mängu eemaldamist App Store’ist kohtusse, süüdistades ettevõtet konkurentsivastases käitumises.

Nüüd vastas Apple omakorda samaga, öeldes kohtule, et Epic Games rikkus App Store’i eeskirju ning mängu ei tohiks kuni kohtuasja lahenemiseni e-poodi tagasi tuua.

See on Apple’i esimene märkimisväärne ametlik vastus Epic Gamesile pärast seda, kui kahe ettevõtte vaidlus jõudis kohtusse. 

Lisaks käivitas Epic Games turunduskampaania “vabastada Fortnite”, milles kujutatakse Apple’it kui kurjategijat. 

Eripakkumine ainult Epic Gamesile

Tänavu 30. juunil väitis endine Apple’i asepresident Phil Schiller, et Epic Gamesi tegevjuht Tim Sweeney saatis talle ja tema kolleegidele e-kirja, mis looks ainult neile eripakkumise. 

Apple’i andmetel taotles Sweeney luba “Fortnite” mängijatel tasuda otse Epic Gamesile ning mitte Apple’ile. Lisaks soovis Sweeney luba kolmada osapoole rakenduste poe avamiseks iPhone’idele. 

“Apple’i seatud piirangute tõttu ei suuda Epic pakkuda tarbijatele meie iOS-i rakenduste teatud funktsioone,” kirjutas Sweeney Apple’i 30. juuni e-kirjas pealkirjaga “Tarbija valik ja Konkurents”. 

Sweeney vastas Twitteri vahendusel, et Epic Games pole Apple’ilt mingit eripakkumist soovinud. “Me võitleme avatud platvormide ja eeskirjade muudatuste eest, mis on võrdselt kasulikud kõigile arendajatele. Ja see saab olema põrgulik võitlus!”, sõnas Sweeney. 

Epic Games on nüüd taotlenud kohtult ajutist luba, mis teeks Fortnite’i uuesti App Store’is kättesaadavaks. Põhja-California ringkonnas on täna kavas kohtuistung selle korralduse üle.

„Epic otsib omaenda vabatahtliku tegevuse järel nüüd hädaabi. Kuid hädaolukord on täielikult Epicu enda tehtud, ”ütlesid Apple’i advokaadid esitamisel.

Apple’i teatel võimaldaks Fornite’il App Store’i naasta siis, kui Epic Games eemaldaks selle kasutusele võetud maksesüsteemi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.