Apple

Apple võib 2020. aastal tulla välja 5G MacBookiga

Rubriiki toetab

Apple võib juba järgmise aasta lõpus tulla välja MacBook sülearvutiga, mil on 5G tugi.

Kuulujutt pärineb tehnoloogiaportaalilt DigiTimes, mis on varemgi avaldanud Apple’iga seotud kuulujutte, mis kõik ei ole osutunud tõeks. Portaali väitel töötavad Dell, Lenovo ja HP 5G sülearvutite kallal, tulles nendega peagi välja. Nendele peaks järgnema Apple, mis toob turule keskmisest kallima MacBook 5G mudeli.

Kallimaks teeb sülearvuti väidetav Apple’i antennidisain. Apple kasutab arvatavasti keraamilist antennisüsteemi, mis on tavalisest, metallist tehtud antennisüsteemist, kuus korda kallim, aga kaks korda efektiivsem andmevahetuses. Samuti kasutab Apple tõenäoliselt arvutis 15 antenni, et tagada efektiivne 5G ühendus. Võrdluseks, tavaliselt kasutatakse mobiilseadmetes 11 antenni.

Tegemist on esimese korraga, mil me kuuleme sellest, et Apple kavatseb sülearvuti sisse 5G ühenduse panna. Samas on firma varemalt uurinud võimalusi toota 3G ühendusega MacBook Air’i. 2008 aastal ütles Steve Jobs aga, et süsteem võtaks arvuti korpuses liiga palju ruumi ja sunniks kliente olema vaid ühe konkreetse operaatori kliendid, seega hülgas Apple säärase idee.

2016. aastal sai firma aga patendi lahendusele, mis võimaldaks asetada antenni MacBooki hingemehanismi sisse, et suhtelda näiteks mobiilivõrgu mastidega, kasutada GPS’i või lähiväljasidet.

5G arvuti kasuks räägib veel ka fakt, et Apple teatas hiljuti Inteli nutitelefonide modemitega tegeleva osa ostmisest, mis annab firmale võimekuse luua oma enda modemeid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.