Apple

Apple võib märkmerakendusse kirjutatut politseiga jagada

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Ehkki Apple on korduvalt toonitanud seda, et kasutajate privaatsus on nende jaoks oluline, on hiljuti üles kerkinud kahtlused, nagu oleks Apple kolmandate osapooltega jaganud märkmerakendusse kasutajate poolt kirjutatud sisu.

The Rolling Stone kirjutab, et hiljuti toimunud terrorirünnakute valguses analüüsib Apple Notes rakendusse kirjutatut ning teatud kindlate sõnade olemasolu korral teavitatakse politseid kahtlasest tegevusest.

Artiklis kirjeldatakse olukorda, kus ühe terrorirünnaku ajal kirjutas üks Suurbritannia kasutaja märkmerakendusse: “Helikopter pea kohal,” soovides märkida üles, et rahvast jälgitakse ja olukorral hoitakse silm peal. Mõni hetk hiljem pidas politsei ta kinni, sooviga uurida, mida ta antud asukohas teeb, kellega koos ta on ning kas ta kirjutas oma telefoni midagi helikopteritest. Tegemist võib küll olla lihtsalt kokkulangevusega, kuid samuti võib see viidata sellele, et Apple jagas politseiga infot.

Apple’i tegevjuht Tim Cook on öelnud, et firma teeb Suurbritannia valitsusega koostööd. Ta sõnas, et kui valitsus on kasutanud ametlikke ja seaduslikke teid andmete kätte saamiseks, on nad neid andmeid meeleldi jaganud. Cook ei ole aga avalikustanud, millist informatsiooni Suurbritannia valitsusele avaldati.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses