Apple võib peagi teha Watchist unemonitori

Rubriiki toetab

Apple on töötamas lahenduse kallal, mis võimaldaks sul kasutada oma Apple Watch nutikella ka unekvaliteedi jälgimiseks.

Uus funktsioon, mida kutsutakse “Time in Bed tracking” ehk voodis veedetud aja jälgimine, kasutab nutikellas olevaid erinevaid sensoreid, et hinnata kasutaja unekvaliteeti. Kasutades pulsiandurit, jälgides kasutaja liikumist ning tema poolt tekitatud helisid, salvestab kell info selle kohta, kuidas sa magasid Apple Health ja värskesse Sleep rakendustessse.

Une jälgimine nõuab ka tavalisest rohkem aku võimsust. Kui enamik Watchi kasutajaid laeb oma kella öösel, saavad une jälgimise kasutajad enne voodisse minekut meeldetuletuse panna oma kell laadima, et magama jäämise eel see taas käele panna.

Une jälgimine muudab ka kella äratusfunktsiooni. Näiteks, kui ärkad enne oma äratust, lülitab kell automaatselt äratusalarmi välja. Samuti on võimalik seadistada ka alarme, mis helisevad ainult kellal või vaikset äratust, mis kella mootorit kasutades sind vibratsiooniga äratab.

Millal ja kuidas täpselt uus funktsioon välja tuleb, ei ole teada. Esimene võimalus selleks on järgmisel nädalal, kui Apple’i meediaüritusel 10 septembril tutvustatakse uusi iPhone’i ja Apple Watchii mudeleid. Kuna kuulujutud ei ennusta kellale suurt riistvaralist uuendust, võib loota, et unekvaliteedi jälgimine jõuab läbi tarkvarauuenduse ka vanemate Apple Watchi mudelite kasutajateni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.