Apple

Apple Watch aitas mõrvajuhtumi lahendada

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple Watchi tervisejälgimine on suurepärane funktsioon kõigile, kes soovivad vormis püsida, kuid hiljutine kriminaaluurimine Austraalias paljastab, et kellast on kasu ka mõrva uurimisel.

57-aastane Myrna Nilsson tapeti Adelaideis eelmise aasta septembris, kus naabrid leidsid naise läbipekstu ja kinniseotuna tema maja eest.

Naise 26-aastane kasutütar ütles politseile antud tunnistuses, et seltskond mehi tungis pärast liikluses aset leidnud intsidenti nende koju, peksisid ema ja sidusaid ta kinni.

Juhtumiga tegelev prokurör soovib aga tapetud naise kasutütart, Caroline Nilssoni samuti vahi all hoida, kuna viimane andis valetunnistusi ning võib olla mõrvas osaline.

Nimelt kui uurida mõrvatu Apple Watchi andmeid, võib öelda, et mõrv toimus 18:38 kuni 18:45 vahel õhtul, mille jooksul nutikell registreeris hulgaliselt äkilist liikumist, seejärel liikumise lakkamist, mil naine tõenäoliselt oli teadvuseta ning lõpuks südame tegevuse peatumist.

Caroline’i sõnul püüdis ta kasuema kurjategijatega 20 minutit läbi rääkida, olles selleks ajaks juba vastu enda tahtmist kinni seotud. Tema kahjuks räägib ka fakt, et Caroline saatis kell 19:02 oma abikaasale sõnumi ning külastas 9:13 eBay’d, kirjutab Gizmodo.

Meie taskus, küljes ja ümber olevad seadmed koguvad pidevalt andmeid, mida meie huvides ära kasutada, kuid neid samu andmeid on võimalik kasutada ka uurimise käigus.

Säärane juhus Apple Watchiga pole esimene – eelmisel aastal palusid Arkansase uurijad Amazonilt infot selle kohta, kas ühe mõrvatu kodus olev Amazon Echo salvestas kriitilisel hetkel mingit infot.

Alguses tõrkunud Amazon edastas hiljem ka salvestused uurijatele.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.