Apple

Apple’i legendaarne peadisainer Jony Ive lahkub firmast

Foto: EPA / Scanpix

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple’i legendaarne peadisainer Jony Ive andis teada, et lahkub pärast 30-aastast karjääri firmast ning plaanib luua oma disainibüroo, mille üheks suuremaks kliendiks oleks esialgu Apple.

Ive oli Apple’i disainipealik aastast 1996 ning tema käe all on valminud praktiliselt kogu kaasaegse Apple’i tuntum tootevalik, alates iPodidest ja lõpetades iPhone’ide ja iPadidega.

Ive’i uue firma nimeks saab LoveFrom ning temaga koos asub seda tegema disainer Marc Newson, kes on teinud nii suurte lennufirmade äriklassisalonge kui ka näiteks tooteid firmadele nagu Iittala, Alessi, Tefal, Nike, Montblanc, Louis Vuitton, Pentax ja teised.

Ive on tegelikult Apple’i igapäevatööst eemal olnud juba mitmeid aastaid ning teda on Apple’i uues peakontoris üsna harva nähtud. Just see ultramodernne ehitiste kompleks jäigi tegelikult Ive’i viimaseks suuremaks tööks Apple’is.

Sellest ajast on ta veetnud palju aega nii Londonis kui oma California kodus ning Apple’i töötajad räägivad, et nad on pidanud regulaarselt disaininäidistega sõitma pigem Ive’i juurde koju, mitte pole Ive neid kontoris vaatamas käinud.

Mida Ive’i ja Apple koostöö tulevikus tegelikult endast kujutama hakkab, pole praegu teada ning küllap me näeme seda tulevikus. Kindel on see, et Ive on 30 aasta jooksul loonud Apple’ile teatud oma disainikultuuri ja näo, mida vaevalt et keegi üleöö muutma hakkab.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses