Apple

Apple’i nutikell tuvastas südame rütmihäire ja võis seeläbi vanaproua elu päästa

Foto: Scanpix/Reuters/Brendan McDermid.

Rubriiki toetab

USAs New Yorgis elav 74-aastane Marie Bourque’i sõnul päästis nutikell tema elu, vahendab New York Post. Nimelt ärkas naine oktoobrikuu öösel üles väriseva Apple Watchi peale, sest nutikell hoiatas teda südame ebatavalisest rütmist.

Naine läks viivitamatult haiglasse ning ütles, et alles hommikul üles ärgates oleks olukord võinud kordades hullem olla. Kella uuema versiooni kinkisid Bourque’ile tema lapselapsed ja tütar ning sel on südameprobleemide tuvastamiseks olemas spetsiaalne funktsioon.

Hiljuti New England Journal of Medicine’i ajakirjas avaldatud uuringu kohaselt on Apple’i nutikellad südame rütmihäiretega inimeste jaoks olulised päästerõngad. Nimelt suudavad nutikellad südamekodade virvenduse (ingl k atrial fibrillation) seisundiga inimeste puhul 84% täpsusega tuvastada, kas nende südamerütm on parasjagu ohtlik.

Seesama seisund on USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskuse (CDC) andmetel insuldi number põhjustaja. Kardioloogi Dr. Suzanne Steinbaumi sõnul aitavad nutikellad südamerütmi häiretega inimeste elu seega veidi selgemaks muuta.

“Kõige hirmsam on see, kui inimesed ei tea, mis nendega toimub, ja peavad sellega ikka elama,” rääkis ta seisundi sümptomitest, mille hulka kuuluvad näiteks pearinglus ja õhupuudus. “Ja siis äkitselt on neil insult. Seega on nutikell paljude inimeste jaoks suurepärane jälgimisvahend.”

Eelnevalt mainitud uuring oli Apple’i poolt toetatud ja keskendus Apple Watchile, kuid Steinbaumi sõnul kasutavad patsiendid oma pulsi jälgimiseks ka teiste firmade seadmeid, mida võib näiteks ümber rindkere kanda.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.