Apple

Apple’i nutikellast kaob peagi vanade äppide tugi

Rubriiki toetab

Apple Watchi operatsioonisüsteemist uuest beetaversioonist on avastatud hoiatus, mis soovitab arendajatel oma rakendusi uuendada, et need Apple’i nutikellaga endiselt töötaksid.

WatchOS 4.3.1-st avastatud hoiatus vihjab tõenäoliselt sellele, et Apple plaanib peatse uuendusega watchOS 5 kaotada toe algsetele Apple Watchi rakendustele. Mäletatavasti toetusid need vaid Bluetooth ühendusele kasutaja telefoniga, nii et kui telefoni läheduses ei olnud, kuvas iga rakendus ekraanile teate, mis palus ühendada kell iPhone’iga, et rakendust käivitada.

Kuus kuud peale kella väljatulekut asus kell toetama ka ainult kellas töötavaid rakendusi ning on nüüd esmast tüüpi äpid kadumas. Mõni nädal tagasi lõpetas firma näiteks vanemat tüüpi kellarakenduste uuendusi aktsepteerimast.

9to5Maci sõnul on kõik see tegelikult väga loogiline. Uus Apple Watch 3 kasutab LTE ühendust, et internetiga suhelda ja seega ei ole vaja enam pidevalt telefoniga ühenduses viibida. Samas on viimasel ajal mitmed arendajad Apple Watchi rakenduste arendamise üldse katki jätnud, suurim näide neist on Instagram, kes põhjendas rakenduse hülgamist suurte arenduskulude ja väikese kasutajate arvuga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.