Apple

Apple’i nutikõlari koodist leitud andmed viitavad iPhone 8 märksa kvaliteetsemale ekraanile

Foto: Slashleaks

Rubriiki toetab

Hiljuti avalikkusesse lekkinud Apple’i nutikõlari HomePod koodist leiab andmeid tulevase iPhone’i kohta ning leke viitab märksa parema resolutsiooniga ekraanile.

Uued andmed kaevas HomePodi koodist välja arendaja Steve Troughton-Smith, kelle sõnul viitab kood tulevase iPhone’i ekraanile, mis saab olema resolutsiooniga 2436 x 1125. Sellised andmed klapivad hästi kokku ka tuntud Apple’i tarneahela analüütiku Ming-Chi Kuo omadega.

Kuo andmetel tuleb kogu ekraani suuruseks 5,8 tolli, kuid selle alumine osa on mõeldud ekraanil kuvatava kodunupu ja muude nuppude jaoks. 5,15 tolli suurune osa ekraanist jääks seega sisu kuvamiseks ning selle resolutsioon ka HomePodi andmetest avastati.

Kui need andmed vastavad tõele, siis on uus ekraan korralik hüpe edasi iPhone 7 ekraanist, mis pakub kasutajatele 1334 x 750 resolutsiooniga 4,7 tollist ekraani, mis on praeguse seisuga Apple’i Retina ekraan.

Teisisõnu oleks uue ekraani näol tegu sarnase kvaliteedihüppega, kui seda oli iPhone 4 ekraan esimese iPhone’iga võrreldes. Lisaks sellele seaks uus ekraan Apple’i samale tasemele Android lipulaevadega, kes pakuvad sarnases kvaliteedis ekraane. Samsungi Galaxy S8 tuleb resolutsiooniga 2960 x 1440 ja Google’i Pixel telefon pakub kasutajatele 1920 x 1080 resolutsiooni.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.