Apple

Apple’i puutepliiatsiga võib tulevikus värviproove võtta päris asjadelt

Rubriiki toetab

Apple on esitanud huvitava patendi USA Patendi- ja Kaubamärgiametile, kus kirjeldatakse, kuidas tulevikus võib nende puutepliiatsi abil värviproovi saada otse elust enesest ehk päris esemetelt ja pindadelt.

MacRumors veebiportaal kirjutab, et Apple uus patent kirjeldab puutepliiatsit, millel on olemas eraldi värvisensor. Sellel on olemas tehnoloogia, mis võimaldab mõõta valgust erinevatel värvitoonidel ning võrrelda seda päriselu objektidega.

Kirjelduse kohaselt paikneks sensor puutepliiatsi ühes otsas ning kui see panna vastu soovitud pinda, kantakse see automaatselt ühendatud seadme värvivalikusse. Nii on võimalik realistlikult kujutada näiteks taimi, loomi ning muud.

Samuti antakse mõista, et patenteeritud lahendust saaks vajadusel kasutada ka muudeks otstarveteks – näiteks koduse remondi tarbeks värvitoonide kindlaks tegemisel või ekraanide ja printerite värvitoonide kalibreerimiseks.

Hetkel on raske öelda, kas antud tehnoloogia jääbki vaid ideeks paberil või jõuab ka reaalselt kasutusse. Igal juhul näitab see, mis suunas tulevikus Apple’i puutepliiatsid võivad muutuda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.