Apple

Apple’i rakendustepoes saavad nüüd kõik äpid tellimusi müüa

appstore.png

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple avaldas läheneva arendajate aastakonverentsi eel suuremad muutused rakendustepoes App Store, mis annavad äpitegijatele rohkem võimalusi müügiks ja turunduseks.

Ühe olulisema muudatusena saavad kõik äpid nüüd kasutada tellimuste-põhist müüki. Seni on kaks peamist müügivõimalust olnud äpi müümine(inimene peab enne äpi paigaldamist selle hinna maksma) või äpisisesed ostud (äpp on tasuta, aga selle sees mingi funktsionaalsuse, mängu või lisavõimaluse käivitamiseks tuleb teha ühekordne ost). Tellimused tähendavad aga seda, et arendaja saab müüa ja inimene osta korduva toote, millega kasseeritakse ostja kontolt iga nädal või kuu fikseeritud summa.

Seni on tellimused olnud saadaval ainult meediarubriigi äppidele ja seda on kasutanud näiteks ajalehtede ja ajakirjade äpid. Nüüdsest laienevad tellimused ka kõikidele teistele äppidele. See tähendab, et ka näiteks lõunaeine transportipakkuv äpp saab hakata müüma tellimusi, millega ostja saab iga päev või nädal eine ilma, et peaks ostu alati üle kinnitama. Tellimustest saadud tulu peavad äpitegijad jagama Apple'iga. Tellimuse esimesel aastal võtab Apple 30% tulust, edaspidi 15%, mis peaks innustama arendajaid pikaajalisi kliendisuhteid looma.

Tellimused on tarkvaramaailmas üha enam leviv ärimudeli osa, suurimate näidetena on oma põhitoodete müügi asendanud tellimustega Microsoft ja Adobe.

Teiste oluliste muudatustena onäppide ülevaatuse aeg läinud palju kiiremaks. Teatavasti vaatavadApple'i töötajad läbi kõik uued äpid ja äppide tarkvarauuendused, mis rakendustepoodi jõuavad, ajalooliselt on see tähendanud äppide avaldamiseks pikka ooteaega.

Paraneb ka äppide leitavus "App Store" rakenduses, kuhu tuleb tagasi äppide kategooriate järgi sirvimine, toimetaja esiletõstetud rakendused. Tagatipuks saavad arendajad võimaluse äppide otsimootoris oma tulemuste raha eest esile tõstmise nagu näiteks Google'i otsingumootoris.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses