Apple

Apple’i rakendustepood teenis möödunud aastal Google Play poega võrreldes poole rohkem tulu

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Sensor Toweri poolt koostatud uuringu andmetest selgub, et eelmisel aastal kulutasid nutitelefonide kasutajad Apple’i rakendustepoest rakenduste ja mängude ostmiseks umbes 32 miljardit eurot, samas kui Google’i poest tehti oste pea 17 miljardi euro eest.

Foto: sensortower.com

NB! Tabelis toodud arvud on antud dollarites

Viimase puhul kahandab numbreid kindlasti ka asjaolu, et Hiinas ametlikult Google Play teenuseid kasutada ei saa, kuna see on seal keelatud.

Võrreldes 2016. aastaga tegid mõlemad poed läbi korraliku tõusu – Google Play poe teenistus kasvas 34,2 % ja Apple’i rakendustepoe oma 34,7 %.

Kuigi teenitud raha hulgalt ületas Apple selgelt Google’it, siis alla laetud rakenduse arv oli viimase puhul selgelt suurem. Google Play poe vastav näitaja tõusis 55 miljardilt 2016. aastal 64 miljardini 2017. aastal. Samad näitajad Apple Store’is olid vastavalt 26 ja 28 miljardit. Siin on suur roll mängida arengumaadel, kus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide kasutus on oluliselt suurem.

Tähtsaim kategooria, mis kasutajate raha poodi jättis, olid mängud: see tõi kogutulust lausa 82 %. Apple Store’is osteti mänge kokku 40 miljardi euro eest ning seda on 30 % rohkem kui 2016. aastal.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.