Apple

Apple’i seadmetes varsti enam reklaame nõnda lihtsalt blokeerida ei saa

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Mitmed populaarsed VPN-i kasutavad reklaamiblokeerijad kaotavad peagi Apple’i App Store’i toe, mis tähendab, et iOS operatsioonisüsteemiga seadmetes neid enam varsti kasutada ei saa.

Nimelt rikuvad mõned reklaamiblokeerijad Apple’i poolt paika pandud reegleid arendajatele ning probleem seisneb selles, et mõned rakendused ei kasuta toimimiseks vaid Apple’i poolt soovitatud rakendusliideseid ehk API-sid.

Kuigi mainitud nõue kehtib tegelikult juba ammu, siis ei ole Apple siiani selle täitmist eriti nõudnud. Edaspidi aga rakendused enam nii kergelt ei pääse ning muudatuse tõttu ei saa enam enda App Store’i uuendusi väljastada populaarsed reklaamiblokeerijad nagu Adblock ja Weblock.

Juba olemasolevad versioonid on praegu veel App Store’is alles, kuid kui arendaja enda rakendust uuendada ei saa, siis peagi pole inimestel seda lihtsalt mõtet endale paigaldada.

Muudatuse põhjuseks paistab olevat asjaolu, et mitmed rakendused paigaldavad Apple’i telefonidesse sertifikaate, mis blokeerivad reklaame kõigis veebibrauserites, näiteks ka Chrome’is. Samas on selline tegevus eelnevalt mainitud reeglite vastu, kuna sellisel juhul kasutavad rakendused ka teisi rakendusliideseid ja mitte ainult Apple’i enda Safari Content Blocker API-d.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.