Apple

Apple’i sõjakavalus võib Spotify hinda tunduvalt tõsta, muusikutele see meeldiks

Rubriiki toetab

Apple püüab meelelahutustööstuses läbi suruda muudatust, millest võidaks firma ja muusikud ning artistid, kuid jätaks konkurendi Spotify nigelasse seisu.

Nimelt püüab California firma kehtestada täpse tasu, mida muusika voogedastusteenusedartistidele maksma peaksid.Apple’i on koos USA autoriõiguste autoritasu komisjoniga (Copyright Royalty Board) välja töötanud ettepaneku, etvoogedastusteenused – Apple Music, aga kaSpotify, Deezer jaTidal –peaksid maksma artistidele ligikaudu kaheksaeurosentisenti iga 100 kuulamise kohta.

See selge ja läbipaistev skeemasendakspraegusekeerulisekokkulepete rägastiku, mis jätab paljud muusikud teadmatusse, kuidas raha voogedastusäris tegelikult liigub.

Rootslaste edu põhineb tasuta teenusel

Selliseettepaneku jõustumine jätaks agaSpotify üsnagi keerulisse olukorda. Nimelt on Rootsi firma edu tulnud paljuski sellest, et see pakub inimestele võimalust muusikat kuulata sentigi maksmata. Spotfyl on ligi 30 miljonit klienti, kesteenuse eest igakuiselt maksavad ja kuulavadmuusikat ilma reklaamideta. Samas on palju suurem hulk, 70 miljonit inimest, kes ei maksa ja lepivadreklaamide kuulamisega.

Seega võib kindla autoritasu kehtestaminetähendada Spotify hindade selget tõusu.

Apple’it selline autoritasude kehtestamine ei mõjutaks.Kuigi ka Apple pakuvad oma muusikateenusele kuni kolme kuu pikkust prooviperioodi, on seejärel tegu siiski täielikult tasulise teenusega, mida tasuta kasutada ei ole võimalik. Selline ärimudel on meeltmööda ka mitmele tuntud artistile nagu Drake ja Taylor Swift, kellest viimane on lausa kogu enda kataloogi Spotify’st eemaldanud.

Avafoto: Matcuz

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.