Apple

Apple’i tulud tegid korraliku languse, Tim Cook lubas iPhone’id osades riikides odavamaks muuta

Apple'i peadisainer Jony Ive ja tegevjuht Tim Cook uudistavad iPhone Xr-i. Foto: Justin Sullivan/Scanpix

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple kuulutas välja möödunud aasta lõpu majandustulemused, millest selgub, et firma tulu langes aastaga 5% ning iPhone’idest teenitud tulu vähenes nende müügiloleku ajal pühadeperioodil esmakordselt.

Firma tuli viimases kvartalis oli 84,3 miljardit dollarit ehk ligi 73,6 miljardit eurot. iPhone’idest teenitud tulu langes eelneva aastaga võrreldes 15%, samas kõik teised tuluallikad, nagu teenused, näitasid tugevat kasvu.

Tim Cook märkis, et ootuspärasest väiksem tulu on küll pettumust valmistav, kuid Apple’is vaadatakse asju pikas perspektiivis ning Cooki hinnangul on Apple tervikuna tugev.

Kuigi iPhone’idest teenitud tulu langes, siis eelnenud aastaga võrreldes kasvas iPadide tulu 17%, Macide tulu 9% ning kantavatest seadmetest ning kodutehnikast teenitud tulu 33%.

Hinnad tuleb odavamaks muuta

Langeva iPhone’ide müügutuluga võitlemiseks soovib Apple osades riikides seadmete hinnad üle vaadata ning need odavamaks muuta. Nende riikide seas on näiteks Türgi, kus kohaliku valuuta väärtus on aastaga märkimisväärselt langenud, muutes seega Apple’i seadmete ostmise raskemaks.

Pole teada, kas hinnamuutus ka Eestit mõjutaks.

Tugev kasutajabaas

Apple jagas majandustulemuste väljakuulutamise käigus andmeid ka kasutuses olevate seadmete kohta, millest selgub, et erinevaid Apple’i seadmeid on üle maailma hetkel kasutuses 1,4 miljardit, neist 900 miljonit on iPhone’id.

Apple’i majandusuudiste väljakuulutamise peale tõusis firma aktsia hind.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.