Apple

Apple’i uus turvakiip ühendab MacBooki mikrofoni füüsiliselt lahti, kui kaas kinni on

Sel nädalal välja tulnud MacBook Airides on spetsiaalne turvakiip T2, mis ühendab arvuti mikrofoni füüsiliselt lahti, kui arvuti kaas sulgeda, vältimaks pealtkuulamist.

Mikrofoni lahtiühendamine viiakse läbi riistvara tasemel, mis tähendab, et kui arvuti kaas on kinni, ei saa mitte ükski programm mitte ühegi nipiga arvuti mikrofonist helisid kätte. Mida täpselt Apple arvuti sisse pannud on, ei ole teada, aga võrrelge seda auto salongivalgustusega. Kui uks on lahti, siis tuli põleb = kui arvuti kaas on avatud, on mikrofon ka ühendatud.

Kui uks on kinni, tuled ei põle = kui arvuti kaas on kinni, on mikrofoni ühendus arvutiga katkestatud. Apple’i sõnul muudab see häkkeritel võimatuks sinu arvutist heli salvestamise ka juhul, kui arvuti on välja lülitatud. Kaamera osas pole sarnast lahendust aga kasutatud, sest kaane siseküljel paiknev kaamera niikuinii ei näe midagi, kui arvuti suletud on.

T2 kiip vastutab tegelikult päris suures osas arvuti turvalisuse eest. Arvuti käivitamisel kontrollib see, et süsteemi poleks vahepeal pahavara poolt muudetud. Samuti on kiibil eraldi turvaprotsessor, mis vastutab Apple’i failisüsteemi APFS krüpteerimise Eest ning kiip hoiab turvaliselt salajas ka Touch ID sõrmejäljelugeja andmeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.