Apple

Apple’i uut kella saab kasutada ilma iPhone’i ja füüsilise SIM-kaardita

Foto: Kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Apple tuli täna toimunud tooteüritusel välja uue nutikellaga, mudelinimega Series 3. Tegemist on pigem uuendusega seadme sisemusele, kus on nüüd võimsam sisu ning ka mobiilside.

Sisseehitatud mobiilsidetugi (LTE) tähendab, et nutikella jõuab ka kogu see info, mis on saadaval iPhone’is, seda ilma, et telefoni peaks päriselt kaasas kandma. See tähendab, et telefoni saadetud sõnumid või sooritatud kõned jõuavad ka nutikella. Sealjuures on telefoninumber alati sama, seega ei tule kasutajal tegemist teha kahe numbriga. Sõnumitele saab vastata otse kellast, samuti on võimalik kellaga kõnesid sooritada.

Foto: Kuvatõmmis

Mobiilsidetugi tähendab ka seda, et kellast saab nüüd otse Apple Music voogedastusteenuste kaudu muusikat kuulata, seega saab näiteks jooksma minnes telefoni koju jätta ning kasutada muusika kuulamiseks vaid kella. Selleks, et mobiilside töötaks, töötab kella ekraan antennina. Tavalise SIM-kaardi asemel on kella sees aga eSIM.

Võimas sisu

Lisaks mobiilsidetoe lisamisele uuendas Apple ka Watchi riistvara. Seadme seest leiab nüüd uue kahetuumalise protsessori, mis on varasemast oluliselt võimsam, lausa 70% kiirem. Selle tulemusel töötab nutikellas nüüd ka Siri. Siiski ei ole selle tulemusel kell suuremaks muutunud, ainsa füüsilise muutusena on see veidi paksemaks muutunud.

Apple’i sõnul peavad kellade akud siiski terve päeva vastu.

Müügile jõuab kaks erinevat versiooni. LTE-toega kell hakkab maksma ligikaudu 399 eurot. Ilma sidetoeta kella hind jääb 329 euro juurde.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.