Apple

Apple’il on kavas tuua mitu uuendust salasõnade halduse rakendusse

Rubriiki toetab

Taaskord on lekkinud iOS 14 versioonist uut infot, mis vihjab, et Apple plaanib välja tuua uued funktsioonid, mis aitavad kasutajate paroolide salvestamise veelgi turvalisemaks muuta.

Apple kasutab iOS operatsioonisüsteemil töötavate seadmetel paroolide salvestamiseks iCloud Keycahin süsteemi, mis laseb kasutajatel neid turvaliselt teistes seadmetes kasutada või uude seadmesse üle tuua.

Senini ei olnud võimalik aga kasutada kaheastmelist autentimist, mis iOS 14 versiooniga plaanitakse lisada. See muudab paroolide salvestamise turvalisemaks ja ei lase häkkeritel nii kergesti paroolidele ligi pääseda.

Uuendusena oskab iCloud Keychain ka korduvaid paroole ära tunda ja sellest kasutajale teada anda. Nende kasutamine on samuti potentsiaalne turvarisk, kuna pahalaste kätte sattudes võidakse sama parooli proovida sellele kasutajale kuuluvatel erinevatel kontodel.

9to5mac toob ka välja, et uue operatsioonisüsteemi koodist leiab vihjeid ka uuele paroolide salvestamise süsteemile. Tegu on sisuliselt kaheastmelise isiku tuvastamisega, kuid sisse logimiseks on tarvis kasutada ainult iCloud Keychaini salvestatud infot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.