Apple

Arendaja: Apple’i suutmatus riistvara uuendada teeb murelikuks

Mac Pro. Foto: Apple

Rubriiki toetab

Populaarsete Maci rakenduste arendaja Quentin Carnicelli heitis hiljutises blogipostituses kriitikanooli Apple’i suunas, tundes muret väga aeglase uuendustsükli üle firma arvutite puhul

Rogue Amoeba’, mis on loonud rakendused nagu Airfoil, Audio Hijack, Loopback ja Fission, arendaja Quentin Carnicelli tõi blogipostituses esile, et Apple pole väga pikka aega mitmeid arvuteid uuendanud. Kõikide Macide uuenemisest on möödas vähemalt aasta.

Näiteks on üle 375 päeva möödas iMaci, Mac Book Pro, MacBooki või Mac Book Airi uuendamisest. Üle 437 päeva on möödunud Mac Pro hinna alandamisest. Mac Pro ise ei ole uuenenud 2013. aasta detsembrist alates ehk viimane uuendus on üle 1600 päeva vana.

Selle aja jooksul on arvutite riistvaras toimunud mitmeid edasiminekuid, mida Mac Pro kasutajad sooviksid, aga ei saa kasutada. Hoolimata Apple’i lubadustest tulla välja võimsa ning väljavahetatavate komponentidega Mac Pro arvutiga, ei tea me siiani, millal see võiks juhtuda.

Samuti ei ole ligi neli aastat uuendatud Mac Mini arvutit, lisaks ei ole selle uuenduste kohta ühtegi infokildu. Apple’i tegevjuht Tim Cook on öelnud, et Mac Mini on endiselt firma jaoks oluline, kuid see on ka kõik.

Carnicelli sõnul on see seis murettekitav, kuna kasutajad peavad ostma uuena arvuteid, mille riistvara on üle aasta vananenud, või pidevalt ootama uuendusi, mille osas pole teada ühtegi tähtaega.

Seega võiks Apple uuendada oma seadmeid kiiremini, kuna vananenud riistvara kasutamine on professionaalsetele kasutajatele ajakulukas ja kallis.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.