Apple

Arvestatav osa Apple’i kasumist tuleb otse Google’i käest

Foto: Reuters

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple’i majandustulemuste töötlemisega tegeleva analüütiku Toni Sacconaghi (Bernstein Research) käesoleva aasta ennustustest selgub, et Apple teenib arvestatava osa oma kasumist otse Google’ilt.

Kuigi turul on tegu konkurentidega, siis samal ajal on tegu maailma suurimate tehnoloogiafirmadega, kes üksteist ignoreerida ei saa. Sellest tulenevalt maksab ennustuste kohaselt Google 2017. majandusaasta jooksul Apple’ile kokku 3 miljardit dollarit ehk ligikaudu 2,5 miljardit eurot.

Seda maksab Google õunafirmale põhjusel, et viimane kasutab enda telefonides vaikimisi otsimootorina just Google’i otsimootorit. Selleks, et asi ka nii jääks, maksab Google Apple’ile aga kopsakaid tasusid. See on ka mõistetav, kuna kui Apple kasutaks oma seadmetes näiteks Bing otsimootorit, kaotaks Google suure osa oma teenuse kasutajatest.

Veel magusamaks teeb olukorra Apple’i jaoks see, et firma jaoks on tasude näol tegu sisuliselt puhta kasumiga. See tähendab, et mainitud raha eest Apple midagi tootma või valmistama ei pea. Tuleb lihtsalt mitte liikuda uue otsimootori juurde. Kuigi tegu on firma jaoks arvestatava käibega, siis pole 3 miljardit dollarit firma jaoks raha, milleta hakkama ei saadaks. 2016. aastal oli Apple’i teenitud kasum 45,7 miljardit dollarit.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses