Apple

Donald Trumpil on kaks iPhone’i, millest üks on vaid Twitteri jaoks

USA president Donald Trump on TikToki ära keelamas.

Rubriiki toetab

Politico avaldas raporti, kust selgub, et USA president Donald Trump kasutab kahte iPhone’i, kuid keelab turvameeskonnal seadmete turvalisuse eest hoolitseda.

Üks iPhone on presidendil vaid kõnede tegemiseks, teisele on paigaldatud Twitteri rakendus ning lubatud ligipääs mõnele uudistesaidile. Ehkki mõlemad seadmed on Trumpile antud Valge Maja IT osakonna poolt, keeldub Trump jälgimast ettekirjutusi, mis sellega kaasnevad.

Presidendi abid paluvad tal iga 30 päeva järel oma Twitteriga seotud iPhone turvakaalutlustel välja vahetada, kuid Trump keeldub, öeldes, et see on ebaotstarbekas. Võrdluseks lasi president Obama oma seadmeid turvaosakonna poolt kontrollida iga 30 päeva tagant, Trumpi seadmetele pole turvaeksperdid saanud pilku heita juba viis kuud.

Muudatus Obama aegsete seadmetega on veel ka see, et Trumpi helistamistelefonil on mikrofon ja kaamera, mida Obama seadmetel polnud. Samas on GPS telefonis keelatud.

Politico arvates keeldub Trump oma telefoni kontrollimisest seepärast, et see piirab tema võimalusi Twitteris postitada ning lähedastega suhelda. Loe Politico raportit täiskujul siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.