Esimesed titaanist mudelid: Apple tutvustas uusi tipptelefone iPhone 15 Pro ja 15 Pro Max

Rubriiki toetab

Nagu igal sügisel traditsiooniks on kujunenud, tõi Apple ka sellel aastal välja uued, juba 15. seeria iPhone’i mudelid. Pro seeria puhul on peamisteks märksõnadeks uus laadimisstandard, võimsam kiip ja väiksemat sorti disainiuuendused.

Kuigi välimuse osas on üldpilt jäänud eelmiste kandiliste mudelitega samasuguseks, on Apple otsustanud Pro mudelite juures kasutusele võtta roostevaba terase asemel titaani. Põhjuseks selle parem vastupidavus ja kergem kaal.

Veidi on kohendatud ka värvivalikut ning lisandunud on titaanhall toon. Endiselt on olemas traditsiooniline must ja valge mudel, lisaks on valikus ka tumesinine variant.

Mõlemad mudelid on säilitanud oma välismõõtmed ja ekraani suurused. 15 Pro esiküljelt leiab 6,1-tollise OLED ekraani ning 15 Pro Max mudelilt 6.7-tollise ekraani. Visuaalse poole pealt on toimunud uuendus ekraani servades – võrreldes varasemaga on need nüüd peenemad.

Märgatavaks muutuseks võib lugeda üheks iPhone’ide legendaarsemaks omaduseks peetud heli vaigistamise lüliti asendamine mitmeotstarbelise nupuga. Sarnaselt eelmisel aastal välja toodud Apple Watch Ultral nähtud lülitile, saab nüüd ka iPhone’idel selle abil käivitada erinevaid rakendusi ja funktsioone ette antud valikute hulgast. Näiteks võimaldab see kiiresti käivitada kaamera ning annab nupuvajutusele värinaga ka tagasisidet.

Võimsam ja säästlikum A17 Pro kiip

Kui tavamudelid võtavad kasutusele eelmisel aastal tutvustatud A16 kiibi, siis Pro seeriale on Apple valmis teinud täiesti uue A17 Pro protsessori, mis on esmakordselt ehitatud 3nm tehnoloogiale.

Võrreldes eelmise põlvkonnaga on uus kiip ligi 10 % võimsam, GPU võimekus on kasvanud aga ligi 20 protsendi võrra. RAM mälu maht on aga kasvanud 6 GB pealt 8 GB peale. Lisaks on suurenenud ka salvestusmälu maht – mõlemad Pro mudelid on saadaval 128 GB, 256 GB, 1 TB versioonides.

Kaamerad suuri uuendusi ei too

Pikslite arv on põhikaameral eelmise aastaga võrreldes samaks jäänud (48 Mpx), sama lugu on ka sensorite arvuga. Endiselt on tagumisel küljel kolm kaamerat – 48 Mpx põhikaamera, 12 Mpx telefoto kaamera ja 12 Mpx lainurk kaamera makrovõtete jaoks.

Põhikaamera on saanud väiksemaid täiendusi nagu näiteks parem kontrastus ja bokeh-efekt hämarates oludes. Uus telefoto kaamera võimaldab aga kuni 5-kordset suumi.

Võrreldes varasemaga on täiendusi tulnud ka videote salvestamiseks. Filmida saab 4K resolutsioonis 60 sekundis kaadris varasema 30 asemel. Lisaks pakub Apple võimalust salvestada ruumilisi videoid, mis kasutavad kahte kaamerat korraga ning tekitavad 3D videoelamuse.

USB-C laadimispesa Lightning standardi asemel

Suure uuendusena on kõik iPhone’i mudelid alates sellest aastast USB-C laadimispesaga. Suuresti on see seotud Euroopa parlamendi nõudega standardeid ühtlustada, kuid muudab lihtsamaks ka kasutajate elu, kes saavad sama kaablit nüüd erinevate seadmete jaoks kasutada.

Aku kohta Apple’il suuri täiendusi pole, välja hõigati vaid lubadus, et see peab vastu samamoodi terve päeva, nagu ka eelmine mudel.

15 Pro ja 15 Pro Max mudelid tulevad müüki eeldatavalt septembri lõpus või oktoobris. Tuginedes Soome Apple’i veebipoe andmetele algavad uue iPhone 15 Pro hinnad 1259 eurost, 15 Pro Max mudelil aga 1499 eurost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.