Apple

Esimesena Eestis: Telia kliendid saavad nüüd Apple Watchi välismaal rändluses kasutada

Telia MultiSIM teenus töötab nüüd Apple Watchiga ka välismaal.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Telia MultiSIM teenuse kliendid saavad alates oktoobri lõpust kasutada oma Apple Watchi täisfunktsionaalsust (sh kõned ja internet) ka mitmetes välisriikides, kus Telia pakub 4G kõneside ehk VoLTE rändlust.

Nimelt hakkas Apple oktoobri lõpus pakkuma oma nutitelefonidele ja -kelladele tarkavarauuendust, mis võimaldab kasutada Apple Watchi ka rändluses viibides.

Telia Eesti on seejuures üks esimesi mobiilioperaatoreid maailmas, kelle kliendid saavad tänu MultiSIM teenusele Apple Watchi täisfunktsionaalsust rändluses kasutada. Selline võimalus avanes esimese hooga vaid umbes paarikümnele operaatorile. Ühtlasi on Telia ainus Eesti mobiilioperaator, kes Apple Watchile oma MultiSIM teenusega rändluse võimalust pakub.

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on Telia avanud oktoobri lõpu seisuga oma VoLTE rändluse toe üheksas riigis: Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Norras, Taanis, Kreekas, USA-s ja Kanadas. “Lisaks on testimine käimas veel mitmes riigis, seega lähimas tulevikus riikide nimekiri laieneb,” ütles ta.

Riikides, kus on VoLTE rändluse tugi olemas, kuvatakse seda infot välisoperaatori Kõnede ja sõnumite alajaotuses („Võrgutüübi“ juures peab olema tähistus „VoLTE“).

Kuidas seda kasutada?

Selleks, et Telia klient saaks oma Apple Watchiga ka rändluses viibides kasutada mobiilikõnesid ja mobiilset internetti, peab olema täidetud kaks tingimust:

  • kliendil on aktiveeritud Telia MultiSIM teenus;
  • kliendi nutikellas ja nutitelefonis on kasutusele võetud uusim iOS-i tarkavaraversioon.

Apple Watch kellades peab selle tarbeks kasutusele võtma tarkvaraversiooni watchOS 9.1. Kõnealust tarkvaraversiooni saab kasutada alates Apple Watch Series 5 kellades. iPhone nutitelefonis peab aga kasutusel olema tarkvaraversioon alates iOS 16.1 (kasutatav alates iPhone 8 seeria mudelites).

Küll peab Apple Watchi kasutaja arvestama sellega, et näiteks Euroopas ja Põhja-Ameerikas müüdavad kellad toimivad veidi erinevatel sagedustel. See võib tähendada, et USA-st soetatud kell ei pruugi tõrgeteta toimida Euroopas ja vastupidi. 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.