Apple

Ettevaatust: iPhone 12 mudelid võivad häirida südamestimulaatorite tööd

Rubriiki toetab

Äsja avaldatud uuringust selgub, et kui iPhone 12 Magsafe’i magnetid satuvad liiga rinna lähedale, võivad nad häirida südamestimulaatori tööd või selle ajutiselt isegi seisata.

Apple on MagSafe’i funktsiooniga iPhone 12 omanikke juba hoiatanud, et telefonis olevad magnetid võivad kahjustada näiteks kaartide magnetribasid ning raadiosagedustuvastusega (RFID) turvaelemente.

Nüüd on selgunud, et iPhone 12 telefoniga peaksid ettevaatlikud olema ka kõik need, kellele on paigaldatud südamestimulaator.

Doktorid Gurjit Singh ja Joshua Greenberg Henry Fordi nimelisest südame-veresoonkonna haiguste instituudist uurisid iPhone 12 paigaldatud magnetite mõju südamestimulaatorite tööle. Kui testis osalejale telefon vastu rinda pandi, siis stimulaatori töö katkes, kui telefoni ära võeti, siis stimulaatori töö taastus.

Uuringu kokkuvõttes soovitatakse selliste seadmete kasutamisel olla tähelepanelik ning särgi tasku asemel tuleks iPhone 12 telefon panna pükste taskusse.

Apple on lisanud ka iPhone 12 kasutusjuhendisse hoiatuse, et MagSafe’i magnetid võivad häirida väikeste meditsiiniseadmete tööd.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.