Apple

Euroopa Liit kaalub seadust, mis sunniks Apple’it üle minema USB laadijatele

Apple kasutab teistsugust laadimisstandardit kui teised telefonitootjad.Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Euroopa Liit on juba pikemat aega julgustanud tehnikatootjaid kasutama ühtset laadimisstandardit, kuid seni on käinud see vabatahtlikkuse alusel. Nüüd kaalub Euroopa Komisjon, kas tuua lauale karmimad meetmed ehk reaalsed seadused, mis ühtset standardit nõuaks.

Kuigi enamik telefonitootjaid kasutavad juba USB standardil põhinevaid laadijaid, siis üks suur erand on Apple, kes kasutab lightning kaableid ja keda säärane seadus kõige rohkem mõjutaks.

Eilsel europarlamendi debatil andsid parlamendiliikmed komisjonile üksmeelselt teada, et oleks aeg minna üle ühtsele laadimisstandardile, mis vähendaks tarbijates segadust ja samuti ka kasututest laadijatest tekkivat prügi.

Eurovolinik Maroš Šefčovič vastas, et komisjon plaanib probleemiga tegelemiseks kaaluda seadusandlikku lähenemist ja lähitulevikus võetakse teema komisjonis hääletusele.


Apple seevastu on probleemi varasemalt kommenteerides leidnud, et ühtsele laadimisstandardile üleminek tõmbaks innovatsioonidele pidurit ja tekitaks veel rohkem prügi, sest vanad laadijad peab minema viskama.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.