Apple

Halb uudis: kui su uue MacBook Pro emaplaat katki läheb, siis ütle hüvasti ka kõvaketta sisule

Rubriiki toetab

Uutest, 2018. aasta MacBook Prodest on hulga keerulisem andmeid kätte saada juhul, kui arvuti emaplaat peaks töötamise lõpetama.

2016. aastast alates on puuteribaga MacBook Prodesse paigaldatud kõvakettad olnud emaplaadile joodetud, mis tähendab seda, et kui ketas peaks katki minema, tuleb välja vahetada sisuliselt pool arvutit.

Sama kehtib ka teistpidi: kui emaplaat peaks mingil põhjusel purunema saab kõvakettalt andmed kätte vaid Apple’i tehnik spetsiaalse tööriista abil, mis ühendatakse üht otsa pidi andmetaaste pessa katkisel emaplaadil ning teist otsapidi uude MacBook Prosse.

Uutel MacBook Prodel, mis hiljuti Apple’i poolt välja kuulutati, ei ole aga emaplaadil andmetaaste pistikupesa, mis tähendab, et katkine emaplaat tähendab ühtlasi ka kadunud andmeid. Kui arvuti suudab end käivitada, on võimalik andmed siiski üle kanda.

Põhjus andmetaaste pistiku kaotamiseks on tõenäoliselt turvariskis. Uutes Mac Book Prodes on Apple’i D2 kiip, mis pakub arvuti kõvakettale riistvarapõhist krüpteerimist.

Hetkel on oma andmete taastamiseks ja nende hoiustamiseks parim viis kasutada Time Machine varukoopialahendust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.