Apple

Internetis levib absurdne nipp, millega saab väidetavalt oma vana iPhone’i kiiremaks teha

Vana iPhone.Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Viimastel päevadel on internetis hakanud ringlema üks trikk, millega saab väidetavalt vana ja aeglase iPhone’i sekunditega uuesti kiiremaks. Tasub aga teada, et selle nipiga võid endale hoopis jama kaela tõmmata.

Trikk ise on üsna lihtne. Leia telefoni sätetest Language & Region (keel ja regioon) ning vaheta see Eesti pealt Prantsusmaale.

Miks see töötab? Väidetavalt selle tõttu, et Apple aeglustas meelega vanu iPhone mudeleid (kuni iPhone 7 seeriani), et nende aku eluiga säästa. Skandaal sai tuntuks batterygate nime all ning mitmed riigid tegid seetõttu Apple’ile ka trahvi. Prantsusmaa survestas isegi Apple’it nii palju, et viimane oli sunnitud kunstliku aeglustamise nende regioonis maha võtma.

Selgitus tundub küll veider, aga seda on jaganud mitmed tuntud uudistesaidid, näiteks BGR.

Apple Insider kirjutab, et regiooni muutmine Prantsusmaaks võib endaga kaasa tuua hulga probleeme. Kuna Apple arvab, et sa asud Prantsusmaal, siis muutub ajatsoon (kell liigub tunni võrra tagasi), Netflixi filmivalik ja paljud. Samuti hakkab ilmateade Prantsusmaa ilma kuvama.

Seega pole selle nipi kasutamine tõenäoliselt kõige mõistlikum tegu ja telefoni kiiremaks muutmiseks sobivad paremini traditsioonilised nipid: kustuta telefonist ebavajalikud failid, tee vahetevahel factory reset ning kui väga vaja, lase iPhone’i aku välja vahetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.