Apple

iOS 11 suudab teed turvalisemaks muuta

Rubriiki toetab

iPhone’ide poolt pakutav funktsioon, mis autoga sõites summutab sissetulevate kõnede, sõnumite ja äppide teavitused, aitab tõepoolest vähendada roolis telefoni kasutavate inimeste arvu, leiab uus uuring.

2016. aastal suri USAs 3500 inimest ainuüksi neis avariides, mis olid põhjustatud juhtide poolt, kes arvasid heaks roolis telefoni näppida. Apple üritas 2017. aastal välja tulnud iOS 11 uuendusega probleemi lahendada, tulles välja funktsiooniga Do Not Disturb While Driving ehk “ära sõiduajal sega.”

Kui telefon saab aru, et omanik sõidab autoga, lülitab ta kõik kõnede, sõnumite ja äppide teavitused välja, saates helistajatele automaatse sõnumi, mis annab teada, et inimene sõidab hetkel autoga ning vastab siis, kui on kohale jõudnud.

EverDrive on rakendus, mida autojuhid saavad kasutada liiklusohutuse suurendamiseks. MentalFloss kirjutab, et EverDrive viis läbi uuringu, millest selgus, et 70% äpi kasutajatest hoiab sõidu ajal Apple’i mittesegamise funktsiooni sisse lülitatuna ja kasutab seetõttu nutiseadet 8% vähem, kui need, kes funktsiooni ei kasuta.

Firma jälgis 500 000 kasutajat 19. septembri ja 25. oktoobri vahemikus 2017. aastal. Ehkki Apple oli funktsiooni äsja kasutajateni toonud, olid tulemused juba siis märgata.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.