Apple

iOS 13 on nüüd ametlik: tume režiim tuleb kõikjale ja tahvelarvutid said uue iPadOS operatsioonisüsteemi

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple tutvustas selleaastatel arendajate konverentsil muuhulgas ka uut iOS 13 operatsioonisüsteemi, mis jõuab kasutajate telefonidesse ja tahvlitesse sellel sügisel. Suurimad muutused on seotud Apple’i enda rakenduste uuendamisega ning üldise väljanägemisega.

Tume režiim

Väga pikalt oodatud ning kaua spekuleeritud telefoniülene tume režiim on nüüd ametlik. Lisaks menüüdele saavad tumeda tausta endale ka Apple’i poolt tehtud süsteemirakendused.

Turvalisusele on pööratud suurt rõhku

Nüüd saad rakendusse sisse logida Apple’i konto kaudu ilma sotsiaalrakenduse kasutamiseta. Selleks kasutatakse näotuvastust. Samuti pole tarvis teenuse kasutamiseks enam avalikustada oma emaili aadressi, vaid süsteem loob selle jaoks iga kord eraldi virtuaalse konto, mis suunab info edasi sinu päris aadressile.

Süsteemirakendustel mitmeid uuendused

iMessage

Apple’i sõnumirakendus kuvab iOS 13 versioonis uuendusena kontaktide pilte ja nimesid. Emoji ja Memojid on saanud suurel hulgal lisavalikuid, mida saab samuti kontaktipiltidena kasutada.

eMail

E-kirjade saatmiseks mõeldud rakendus eMail saab endale juurde võimaluse teksti redigeerida nii nagu Mac-i arvutitel, kõigi kellade ja viledega.

Maps

Kaardirakendus Maps on läinud täpsemaks ning võimaldab 3D vaateid koos teel olevate asukohtade detailse info kuvamisega.

Photos

Kaamera on saanud uue porteerežiimi, mis võimaldavad käsitsi muuta valguse efekti. Samuti on mitmeid uus efekte videoide jaoks – neid nüüd pöörata ja muid detaile muuta.

Photo rakenduses mängivad videod ja live pildid automaatselt. Pilte kategoriseeritakse päevade ja kuude järgi automaatselt ning samuti tunneb rakendus ära ka konkreetse ürituse või sündmuse, näiteks sünnipäev ning kuvab aastate kaupa selle kategooria fotosid.

Siri on läinud targemaks

AirPods on saanud kasuliku funktsiooni, millega Siri oskab lugeda saabuvaid sõnumeid ette ning otse neile vastata. Seda saab kasutada erinevate kolmanda osapoole sõnumirakendusega, mitte ainult iMessage’iga.

Siri võimaldab ka heli ühendust edaspidi läbi Airpodside teiste kasutajatega jagada ning meediat koos kuulata.

Samuti on Siri saab mitmeastmeliste käskluste toe ja kõneoskus on paranenud.

iPadOS

Apple tutvustas ka täiesti uut operatsioonisüsteemi iPadOS, mis on spetsiaalselt nende tahvlite kasutamisteks mõeldud. See annab mitmeid lisavõimalusi, mis on spetsiaalselt suurema ekraani jaoks loodud ning võimaldab iPadi kasutada sülearvuti asendusena.

Muudetud on avavaadet, mis oskab rakenduse ikoonide kõrvale kuvada erinevaid vidinaid. Multi-taskingu jaoks on loodud mugav kaksik-vaade, lisaks saab tekitada mitu ekraani, kus on kaks rakendust korraga ning viipega lihtsalt nende vahel liikuda. Samuti on võimalik sisu nagu pilte või teksti ühest aknast teise tõsta.

iPadOS lisab tahvelarvutile ka võimaluse ühendad USB väline ketas või SD-kaart. Samuti on loodud võimalus edaspidi iCloudi katalooge teiste kasutajatega jagada.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.