iOS 13 privaatsuspoliitika tekitab paljudes arendajates pahameelt

Rubriiki toetab

Mitmed arendajad on teada andnud, et neile ei meeldi Apple’i peagi välja tuleva iOS 13 operatsioonisüsteemi viis käsitleda kasutaja asukohaandmeid.

Kui rakendus iOS 13s sinult ligipääsu asukohale pärib, kuvatakse nüüd seal valikud asukohale ligipääsu lubamiseks vaid siis, kui rakendus on avatud, või ligipääsu andmiseks rakendusele vaid üheks korraks. Mitmed rakendused vajavad aga pidevalt ligipääsu su asukohale. Selle funktsiooni sisse lülitamiseks peaks kasutaja avama eraldi seaded, liikuma privaatsussektsiooni ja kindla rakenduse puhul pidev ligipääs asukohale sisse lülitama. Arendajad ei ole sellega päri ja leiavad, et Apple neid kiusab.

Apple’i tegevjuhile Tim Cookile saadetud kirjas, millele kirjutasid alla mitmed rakenduste arendajad, seisab muuhulgas, et eelmainitud piirangud ei kehti Apple’i enda rakendustele. See on aga vale – näiteks küsib meeldetuletuste rakendus Reminders samuti ligipääsu kasutaja asukohale ja ei paku võimalust saada ligipääsu asukohale igavesti.

Pidev ligipääs kasutaja asukohale on aga mõne rakenduse seisukohast elutähtis. Zenly, asukoha jälgimise äpi mõte ongi jagada sinu asukohta teistega. Kui äpp sellelle aga ligi ei saa, siis ei saa see ka midagi jagada. Sarnane mure kehtib populaarsete otsimisseadmete Tile tootja puhul. Tile on pisike Bluetooth seade, mille saad panna oma rahakoti või võtmekimbu külge. Telefoniäpist saad sa näha, kus seade asub. Tile jälgijal endal ei ole GPS’i, seega kasutab ta telefoni GPS’i et märkida kaardile viimane asukoht, kus näiteks võtmeid nähti. Kui äpp asukohale ligipääsu ei saa, siis ei saa äpp aga ka seda infot teada.

Lahendus peitub ühe juhise lisamises

Tegelikult saab iga arendaja probleemi lihtsasti lahendada, lisades rakendusse juhise, kuidas pidev ligipääs asukohale sisse lülitada. Kasutaja peab selleks minema iOS seadetesse, otsima üles Privacy (privaatsuse) alamseaded, ning asukoha ligipääsu alt lülitama soovitud rakendusel pidev jälgimine sisse.

Rakenduse arendajad ise soovitavad Apple’il pakkuda võimalust pideva jälgimise sisse lülitamine lihtsamaks teha, aga ei ole teada, kas see ka läbi läheb ja kasutajateni jõuab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.