Apple

iOS 13 sunnib Facebooki osa Messengerist ja WhatsAppist ümber kirjutama

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

iOS 13 sunnib paljusid helistamisvõimalust pakkuvate rakenduste arendajatel tegema oma rakenduses suuri ja põhjalikke muudatusi, et paremini kasutajate privaatsust tagada.

iOS sisaldab täna võimalust kolmandate osapoolte rakenduste arendajatel luua äppe, millega saab helistada. Täpselt nagu Facebook Messenger või WhatsApp. Selleks, et helistamine korrektselt toimida saaks, peab rakendus taustal töötama, et sissetulevaid kõnesid vastu võtta.

Taustal töötamine võimaldab äpil aga ka kasutaja kohta andmeid koguda ja neid seejärel ära kasutada. iOS 13, mis peaks kasutajateni jõudma sel sügisel, toob süsteemi aga muudatuse, lubades helistamisfunktsioonil küll taustal töötada, aga seejuures vaid tõesti helistamisandmeid edastada ja vastu võtta. See sunnib mitmetel rakenduste arendajatel, nagu näiteks Facebook, oma rakenduse suurt osa muutma.

Ehkki Facebook kommenteeris portaalile The Information, et Messengeri helistamisfunktsioon taustal andmeid ei kogu, kasutatakse seda funktsiooni sellegi poolest sageli enamaks. Näiteks kasutab taustal töötav WhatsApp sõnumite krüpteerimist. Pärast iOS 13 uuendust seda enam teha ei saaks.

Uuendusega võimalused kolmandate osapoolte rakenduste kaudu helistada muidugi ei kao. Facebook on näiteks Apple’iga suhtlemas, et leida parim lahendus, samuti on Apple öelnud, et arendajatel on aasta peale iOS 13 välja tulekut aega, et uute reeglitega kohanduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.