Apple

iOS 14.5 uuendus toob kauaoodatud lisavõimaluse iPhone’i lahti lukustamiseks

Foto: Apple

Rubriiki toetab

Apple lasi välja arendajatele suunatud iOS 14.5 beetaversiooni, kuhu on lisatud võimalus lukustada iPhone’i nutitelefon näotuvastuse asemel lahti Apple Watchi abil.

Maskide kandmine on muutnud näotuvastuse kasutamise Apple’i seadmetel paljude jaoks ebamugavaks ja tülikaks. Lahenduse sellele pakub peagi ilmuv uuendatud versioon, mis lubab telefoni avada ka Apple’i nutikella vahendusel.

Funktsiooni rakendamiseks on vaja see kõigepealt telefonist sisse lülitada, teiseks eelduseks on Apple’i nutikella omamine. Esmasel kasutamisel küsib Apple Watch kasutaja turvakoodi, järgmistel kordadel toimub see juba automaatselt.

Sellest, et telefon on lahti, annab kell märku õrna vibratsiooniga. Esmaste katsetamiste käigus on selgunud, et teinekord võib lahtilukustamisprotsess veidi viibida, kuniks seadmed omavahel turvalise ühenduse loovad. Samuti võib telefon, kui seadmed paiknevad üksteisest liiga kaugel, mitte avaneda.

Kella vahendusel saab ainult telefoni lahti lukustada. Muude funktsioonide puhul, nagu ostude sooritamine rakenduste poest, antud lahendus ei toimi.

Funktsiooni kasutamiseks peab telefonis olema iOS 14.5 versioon ning kellas WatchOS 7.4 versioon. Beetaversioon tehakse tavakasutajatele kättesaadavaks tavaliselt nädala või paari jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.