Apple

iOS 14 lubab anda kasutajatele veelgi enam privaatsust juurde

Rubriiki toetab

Apple on see aasta kõvasti rõhunud kasutajate andmete kaitsmisele. Sellega seoses kavatseb ettevõte iOS 14 ilmumisega lisada juurde uued funktsioonid, et tagada parem privaatsus.

Siit saate teada, kuidas need funktsioonid aitavad sinu isiklikku teavet turvalisena hoida ja kuidas neid kasutada, kui uus iOS-e versioon kasutajateni jõuab.

Ise valid, milliseid pilte rakendus näeb

Kui varem oli rakendusel täielik juurdepääs kasutaja piltidele, siis iOS 14-ga see muutub. Pärast uuendust saab kasutaja valida, millistele konkreetsetele piltidele ta lubab juurdepääsu ja millistele mitte.

Kui rakendus küsib enne kasutamist juurdepääsu piltidele, ilmub ekraanile kaks valikut. Esimene on “Vali fotod” ning teine “Luba juurdepääs kõikidele fotodele”.

Pärast piltide valikut, millele oled juurdepääsuloa andnud, küsib rakendus järgmisel kasutamisel uuesti, kas soovid lisada uusi fotosid või mitte.

Millal on rakendusel juurdepääs sinu seadme mikrofonile ja kaamerale?

Pikalt on spekuleeritud selle üle, et Facebookil ja Instagramil on juurdepääs kasutaja seadme mikrofonile ning selle abil kuulatakse pealt.

iOS 14 uus funktsioon annab teada, millal on rakendustel juurdepääs sinu kaamerale või mikrofonile.  

Uus funktsioon annab märku kahe erineva värvitäpi abil. Kui põleb oranž täpp, tähendab see, et rakendusel on juurdepääs sinu mikrofonile. Rohelise täpi põlemisel annab funktsioon märku, et rakendusel on juurdepääs kaamerale.

Sinu asukoht pole enam nähtav

Enne iOS 14 väljakuulutamist, oli vajalik oma täpse asukoha loa andmine. Tegelikult töötavad enamik rakendusi ka sinu umbkaudse asukohaga väga hästi.

Veebilehtede külastamine Safari kaudu on suurepärane näide. Tihti küsivad veebilehed täpset asukohta, et leida näiteks lähimad kauplused sinu ümbruses. 

Kui annad veebisaidile oma umbkaudse asukoha, leiab see ikka üles sulle lähimad kauplused ning samas on ka privaatsus paremini kaitstud.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.