Apple

iOS 16.1 beetaversioon jõudis kasutajateni: mis on seal uut?

Arendajad saavad juba iOSi uut tarkvara versiooni proovida.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

iOS 16 jõudis kasutajateni vaid mõned päeva tagasi, kuid sellest hoolimata hakkas Apple juba testima iOS 16.1 prooviversiooni, millega tuleb kaasa mitu värskendust ja uut funktsiooni.

Esiteks saab otse lukustuskuvalt muuta ka avakuva välimust ja jaotust. See tähendab, et iPhone’i omanik ei pea enam kahest eri kohast neid sätteid muutma.

Teiseks on iOS 16.1 operatsioonisüsteemiga võimalik laadida oma telefoni puhta energiaga. See tähendab, et telefon laeb valikuliselt siis, kui madalama süsiniku jalajäljega elektrienergiat on saada. Apple’i sõnul on funktsioon tehtud nii, et see ei segaks inimeste päevast rutiini ja see on võimalik ka välja lülitada.

Peale uuendust on näha aku protsente ka neil iPhone’idel, mis ei saanud funktsiooni iOS 16-ga. Need telefonid on iPhone XR, 12 mini ja 13 mini. Lisaks sellele on edaspidi võimalik telefonist eemaldada Wallet rakendus. Varem oli võimalik eemaldada vaid äpi ikoon avakuvalt.

Viimaks on uus kuvatõmmiste tegemise tööriist. Uuendatud kasutajaliidesel on ülal paremas servas valikud screenshot kustutada, kopeerida või salvestada. Varem oli see menüü ekraani allosas ja kattis ära osa kuvatõmmisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.