Apple

iOS 16 ülevaade: vidinad lukuekraanile, värskendatud sõnumirakendus ja palju muud

Rubriiki toetab

WWDC arendajate konverentsil näitas Apple esmakordselt milline hakkab uus iOS 16 välja nägema ning millised uusi funktsioone telefonid juurde saavad.

Visuaalselt on suurima uuenduse läbinud lukuekraan, mille elemente kasutajad ise muuta saavad. Võimalik on muuta kella fonti ja värvi, samuti saab lisada vidinaid. Kasutada saab mitut erinevat lukukuva, sõltuvalt sellest, milline fookus-režiim on parajasti aktiivne.

Kohendatud on ka lukuekraani teavituste kuvamist. Need ilmuvad iOS 16 puhul alumisse serva, kust on neid võimalik mugavalt ühe käega kasutades avada.

Suure uuenduse on saanud ka Messages suhtlusrakendus. Apple võimaldab edaspidi juba saadetud sõnumite puhul kirjavigu tagantjärgi parandada, võtta kogemata saadetud sõnumeid tagasi ning märkida neid mitteloetuks, kui on soov nendega hiljem tegeleda. Sõnumit muuta ja tagasi võtta saab 15 minuti jooksul peale selle saatmist.

Peresid silmas pidades on iCloudi pilveteenusele lisatud uus Shared Photo Library funktsioon, kus liikmed saavad mugavalt omavahel fotosid ja videoid jagada. Kokku saab gruppi liita kuni 6 liiget.

Värskenduse on saanud ka Apple’i meilirakendus, kus nüüd on võimalik kirjade saatmist tulevikku ajatada ning saada selle kohta meeldetuletus. Samuti oskab rakendus meelde tuletada manuste lisamist, kui need on kogemata kirja saatmise hetkel ununenud.

Apple’i nutitelefonide värskeima operatsioonisüsteem iOS 16 jõuab ametlikult kasutajateni sügisel koos uute iPhone’i mudelitega. Traditsiooniliselt aavad arendajad sinnamaani katsetada operatsioonisüsteemi beetana ning seda võimalust pakutakse ka lõppkasutajatele, üldjuhul alates suve teisest poolest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.