Apple

iPad näitab ikoonide juures kella märki: mis see on ja kuidas seda eemaldada?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple tahvelarvuti kasutajad on märganud, et teatud juhtudel ilmub doki rakenduste ikoonide ülemisse serva kella kujutis. Mida see tähistab ja kuidas on võimalik sellest lahti saada?

Kella kujutise ilmumise põhjuseks on Apple’i masinõppe funktsioon, mis jälgib rakenduste kasutust ja soovitab neid vastavalt nende kasutusajale.

Näiteks kui sa oled harjunud hommikul Postimehe rakendusest uudiseid lugema, siis suure tõenäosusega iPad teab seda juba ning pakubki rakendust dokis, et see kiirelt avada.

Allikas: www.macreports.com

Mõnda kasutajat võib selline lahendus aga häirida ning sellisel juhul on võimalik seda funktsiooni ka välja lülitada.

Seda saab teha „Siri & Search“ menüüst „Siri suggestions“ valiku alt. Selle all on valikud „Suggestions in Search“ ja „Suggestions in Look Up“ mis tuleks välja lülitada.

Selleks, et soovitatud rakendused dokis enam ei kuvataks, tuleb liikuda „General“ menüüsse ja sealt „Multitasking & Dock“ valiku alt välja lülitada „Show Suggested and Recent Apps“.

Olemasolevate ajutiste rakenduste eemaldamiseks dokist tuleb see liigutada paremalt küljelt vasakule, kuhu on kinnitatud kasutaja enda poolt valitud äpid. Sealt on võimalik seejärel soovitatud rakendused kustutada.

Märksõnad: , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses