Apple

iPhone 11 Pro ja Pro Max: Apple’i uued tipptelefonid tulevad võimsa sisu ja võimsa hinnaga

Rubriiki toetab

Apple tõmbas saladuseloori oma tippklassimudelitelt nimega iPhone 11 Pro ja 11 Pro Max, mis on eelmise aasta XS ja XS Max järglased ja neil on üks suur uuendus: telefonidel on nüüd kolmas tagakaamera.

Telefoni tagaküljel on 12MP lainurk kaamera, 12MP superlainurk kaamera (see on siis võrreldes eelkäijatega uus lisandus) ja 12MP telefotokaamera. Kaameratel on nüüd lõpuks ka öörežiim.

Telefonidel on ka uus OLED-ekraan, mille Apple on nimetanud Super Retina XDR ekraaniks. 11 Pro ekraanisuurus on 5,8 tolli ja 11 Pro Maxil 6,5 tolli.

Nagu ka tavaline iPhone 11, saavad ka Pro ja Pro Max variandid endale Apple A13 protsessori, mis on väidetavalt kiireim kiibistik, mis nutitelefonile kunagi loodud. 5G-tuge, mida konkurendid juba pakuvad, telefonidel pole.

Suures plaanis on telefonide disain sarnane eelmise aasta XS ja XS Max mudelitele ning suuremad uuendused peituvad just paranenud kaameravõimsuses ja telefoni kiiruses.

Uute mudelitega on Apple edasi liikunud ka eelmistele mudelitele omasest nimetusskeemist, kus kõikides mudelinimedes esines täht “X”, tähistades iPhone 10 ja selle järglasi.

Apple on teinud ka oma akud efektiivsemaks: uued telefonid peaksid kestma 4-5 tundi rohkem kui nende eelkäijad.

Hinnad algavad iPhone 11 Pro puhul 999 dollarist ja 11 Pro Maxi puhul 1099 dollarist. Eesti hinnad ei ole veel teada, samuti pole veel teada, millal uued mudelid Eestis müügile jõuavad. Võrreldes eelmiste mudelitega on hinnaskaala jäänud samaks, lõpetades seega viimastel aastatel trendiks kujunenud hinnatõusu.

Lisaks uute mudelite turule toomisele langetas Apple ka vanade mudelite hinda ning mõnevõrra üllatuslikult võib endiselt poelettidelt leida iPhone 8 mudeli, mis jõudis müügile aastaid tagasi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.