Apple

iPhone 14 autoõnnetuse tuvastust kimbutavad probleemid: telefon kutsub põhjuseta abi lõbustusparkidesse

iPhone 14 võib lõbustuspargi atraktsioonide peale ekslikult abi kutsuda.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Värsketel iPhone’idel on uus funktsioon, mis saab aru, kui omanik on olnud avariis. Pärast õnnetuse tuvastamist helistab telefon ise hädaabinumbrile. Funktsioon on väga hea näiteks siis, kui kannatanu kaotab õnnetuses teadvuse ja ei saa ise endale abi kutsuda.

Crash Detection’il on aga üks huvitav kõrvalmõju. Nimelt on iPhone 14 telefonid kutsunud Ameerika Ühendriikides politseid lõbustusparkidesse, kus on Ameerika mäed. Wall Street Journali sõnul on seda juhtunud juba korduvalt ja seadme ajavad segadusse sõidul olevad äkilised kurvid, pidurdused ja surmasõlmed.

Uus funktsioon tuli iPhone’idele eelmisel kuul ning enne hädaabinumbrile helistamist annab telefon kasutajale 20 sekundit aega, et reageerida ja abinõu välja lülitada.

Kuna aga lõbustusparkides on tihti palju müra ja Ameerika mägedel sõitjad hoiavad oma telefoni taskus, siis tõenäoliselt ei kuule nad märguannet või ei saa sellele atraktsiooni peal reageerida.

Twitteris on üks ilmestav näide sellest, kus hädaabi kõne taustal on kuulda müra ja kilkeid, mis lõbustuspargis on. Taustahelile lisaks annab telefon teada, et toimunud on õnnetus ja edastab hädaabinumbrile koordinaadid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.