Apple

iPhone 14 kõige olulisem uus turvafunktsioon jõuab Euroopasse

iPhone'i SOS funktsioon jõuab Euroopasse.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

iPhone 14 seerial on uus turvasüsteem, millega saab omanik satelliidi vahendusel endale abi kutsuda. Funktsiooni on inimesed novembrikuust saadik saanud Kanadas ja Ameerika Ühendriikides kasutada ning nüüd jõuab see vaikselt Euroopasse.

Esimesena saavad Euroopa Liidu riikidest funktsiooni Prantsusmaa, Saksamaa, Iirimaa ja Ühendkuningriigid.

Funktsiooni kaudu saab hädas olev iPhone’i omanik saata sõnumeid häirekeskusele kohtades, kus ei ole WiFi-t, andmesidet ega mobiililevi. Kui kasutaja üritab hädaabi numbril helistada, kuid ei saa seda teha, siis pakub iPhone automaatselt välja võimaluse täita väike küsimustik ning peale seda edastab seade automaatselt info häirekeskusele.

Koos küsimustiku vastustega lähevad häirekeskuse poole teele ka telefoni koordinaadid ja kõrgus merepinnast. Seade edastab ka oma aku laetuse taseme ning võimalik on sõnumisaajate sekka lisada ka enda tuttavaid.

Funktsiooniga ei saa aga helistada ning sõnumi saatmine võib võtta minuti või kauem, sõltuvalt telefoni ja satelliidi vahelisest signaalist.

Praeguse seisuga saab telefoni ostuga kaasa kaks aastat tasuta teenust. Hetkel ei ole teada, kui palju teenus hiljem maksma hakkab ning kas see jõuab ka Eestisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.