Apple

iPhone 14 Pro ja Pro Max: Apple’i tuliuued tipptelefonid tulevad vägeva hinna ja paari huvitava lisaga

iPhone 14 Pro.Foto: Apple

Rubriiki toetab

Apple avalikustas äsja pressiüritusel uue iPhone’i seeria, mille kallimad mudelid on iPhone 14 Pro ja iPhone 14 Pro Max. Mõlemal telefonid on nüüd uut sorti kulm ja alati töötav ekraan, kuid muus osas on telefonid väliselt väga sarnased eelmisele generatsioonile. Sisemiselt on telefonil aga võimsam A16 kiip ja parem kaamera.

Erinevalt leketest ei ole seadmel kahte erineva kujuga holepunch kaamerat, vaid üks suur kapsli kujuline kaameraauk. Ekraanidiagonaal on sama, mis eelmisel generatsioonil ehk vastavalt 6,1 ja 6,7 tolli.

Telefonil on uutsorti kulm, kus on näha teavitusi, helitugevust, meediat ja muud sellist. Kulm asub esikaamera kõrval ja integreerib selle hästi ning teeb tühimiku peaaegu nähtamatuks.

Foto: Apple

Uutel mudelitel on 48 MP kaamera, millele aitab kaasa ka uus kiip. Lisaks sellele peaks kaameral olema varasest parem optiline stabilisaator. Apple kinnitas ka, et uus iPhone 14 Pro teeb pimedas paremaid pilte. Kaamerale abiks on ka uus taskulamp, millel on 9 LED-valgustit ning mis on kaks korda võimsam.

Apple’i sõnul on seadmel endiselt terve päev kestev aku ja seda isegi pidevalt töötava ekraani ja võimsama kiibiga.

Foto: Apple

Sarnaselt uuele Apple Watchile saab nüüd iPhone’iga kutsuda abi satelliidi kaudu. See tähendab, et telefon saab aidata abivajajat isegi siis, kui internetti ega levi ei ole. Lisaks sellel on ka uuel iPhone’il olemas autoõnnetuse tabamine, mis kutsub automaatselt abi. Need funktsioonid tulevad aga esimesena vaid USA-sse.

Seadmetel on sama hind nagu eelmisel aastal. iPhone Pro seeria hind algab Ameerika Ühendriikides 999 dollarist ning Max versiooni eest tuleb välja käia vähemalt 1099 dollarit. Seadmed jõuavad poelettidele 16. septembril, kuid seda Eestis pigem oktoobri alguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.