Apple

iPhone 14 Pro mudeleid pole Eestis pea kuskilt saada, detsember ei paista samuti roosiline

iPhone 14 Pro seeria telefone on praegu keeruline kätte saada.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

iPhone 14 jõudis rohkem kui kuu eest turule, kuid veebipoode sirvides on näha, et Pro mudelid on praktiliselt igalt poolt otsa saanud. Uurisime edasimüüjate ja telekomide käest, et kas lähi ajal on oodata muutust.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul on neil novembris olnud mudelite tarned stabiilsed, kuid siiski piiratud. Ta lisas, et neile jõudvate 14 Pro mudelitega saavad nad ära täita suurema osa tellimusi, mis hetkel ootel. “Detsembri algus aga nii roosiline ei paista. Täpsemalt ei oska hetkel kahjuks saadavuse teemat kommenteerida,” lisas Neudorf viimaks.

Äsja teatas Apple oma viimases pressiteates, et COVID-19 piirangute tõttu pidid nad põhilises 14 Pro ja 14 Pro Maxi tehases töötajate arvu vähendama. Selle tõttu töötab asutus praegu märksa väiksemal mahul ning ka seadmed jõuavad tahtjateni hiljem.

iDeal turundusjuhi Maarja Nigoli sõnul jõuab seadmeid müügile igal nädalal ning alguses täidetakse ära e-poe tellimused ja peale seda lähevad ülejäänud iPhone’id lettidele müügile. “Seda, millal ja millised mudelid täpselt vabamüüki jäävad, on raske ennustada, sest kõik oleneb eeltellimuste mahust,” lisas ta.

Ka teiste edasimüüjate sõnul probleem nähtavasti nii suur ei ole. Tele2 seadmeäri juht Krista Pärn rääkis sisuliselt sama juttu, et seadmeid tuleb juurde iga nädal, kuid kõik neist ei jõua e-poodi vabamüüki, kuna on varasemalt juba ära ostetud.

Elisa meediasuhete juhi Taavi Tederi sõnul tuleb sarnaselt varasematele aastatele uusi iPhone’i mudeleid müüki väikestes kogustes ning tellimusi firma praegu ei broneeri. “Kõik uued kogused lähevad koheselt e-poodi müüki, kust kliendi saavad neid ka kohe osta ning seejärel saavad need mõne päevaga kenasti kätte”, lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.