Apple

iPhone’e kummitab uus viga, mille tõttu telefon kokku jookseb

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

iPhone’ide kasutajad on jälle hädas, kuna kui seadmesse saabub sõnum, mis sisaldab üht spetsiifilist India tähestiku tähte, jookseb sõnumiäpp koos telefoniga lootuselt kokku ja nii iga kord, kui vestlus avada.

India tähestikus tähte märgates restardib iPhone kasutajaliidese ehk Springboardi. Kahjuks teeb seade seda iga kord, kui tähte märkab, seega on probleemse sõnumi või vestluse kustutamine äärmiselt keeruline. Probleem on ka suhteliselt laiaulatuslik, mõjudes nii iMessage’i, Facebook Messengeri, kui ka WhatsAppi, Outlooki ja Gmaili rakenduste tööle hävitavalt.

Sõnumirakenduste puhul on lahenduseks lasta samal kontaktil saata sulle uus, ilma selle täheta sõnum ning vestlus ilma seda avamata täielikult kustutada. Samas võib seegi kohati vajada ligipääsu mõnelt teiselt seadmelt, näiteks WhatsAppi puhul veebiliidesest. Probleem ei puuduta mitte ainult iPhone’i ja iOS-i kasutajaid, vaid paistab segavat ka MacOSi Safari ja Messages rakenduste tööd.

Apple on hädast teadlik

The Verge kirjutab, et Apple on lubanud probleemi lahendada, tulles uuendusega.

Saabuvate sõnumite peale kokku jooksmine ei ole Apple’i puhul midagi uut, pärast iOS 11 saabumist võis teatud sissetulev tekstilõik telefoni kokku jooksutada, sama juhtus ka 2015. aastal saadetud lingi või mõnesekundilise videolõigu puhul.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.