Apple

iPhone’i karpide sisud saavad lõpuks uuenduse: uus ja võimsam USB-C laadija on tulemas

Rubriiki toetab

Sel aastal välja tulevate iPhone’ide karpides võib olla üle pika aja uuendusi, nimelt võib tavapärase vooluadapteri asemel karbis olla USB-C toega võimsam laadija.

Kuulujutt selle kohta lekkis Hiina sotsiaalmeedias, kus komponentide tootjatele viidates väideti, et Apple otsustab iPhone’i karpidesse hakata paigutama 18W adaptereid, koos USB-Cst Lightninguks tegeva kaabliga. Seega on telefoniga ühenduv osa ikka sama, aga pistiku poolega ühenduv kaabliosa on teistsugune.

Nii iPhone 8, 8+ kui ka X, koos iPad Pro mudelitega, toetavad kiirlaadimist. Kiirlaadimine töötab aga vaid USB-C 18W adapteriga ning seega ka õige kaabliga.

Apple on iPhone’ide puhul siiani karpi paigutanud vaid 5W adapter ning USB-Ast Lightninguks tegeva kaabli. Seega on 5W laadijalt 18W laadijale üleminek üsnagi hea. Kiirlaadimine võimaldab iPhone’i aku poole tunni jooksul laadida nullist kuni 50 protsendini, tunniga kuni 80% täituvuseni.

Uued USB-C laadijad võivad saadda ka iPadid, milled karpidest võib praegu leida 12W laadijad. Kõik iPad Pro mudelid toetavad juba kiirlaadimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.