Apple

iPhone’i liitreaalsus: tee oma telefonist mõõdulint või sõjatander

Rubriiki toetab

Apple tuli hiljuti välja liitreaalsust kasutavate rakenduste loomist lihtsustava ARKitiga ning paljud arendajad on sellega juba tööle asunud ja enda loomingut tutvustavad demovideod kõigile vaatamiseks üles laadinud.

JEB Furniture rakenduse abil saab enne mööbli ostmist esemete 3D mudeleid toas ringi paigutada. See on ideaalne lahendus kõigile, kes tahavad enda kodu kujundada, kuid pole päris kindlad, mis sisustuselemendid omavahel kokku sobida võiksid. Võib-olla jääb tulevikus see karmiinpunane tugitool, mis kohe üldse diivaniga kokku ei sobi, ostmata.

Matthew Hallbergi ARKiti demos saab enda ümbrusesse Minecraftist tuttavaid klotse laduda. Seda tüüpi rakendused on ideaalsed laste loovuse arendamiseks ning sellele väljundi andmiseks näiteks virtuaalset Jengat mängides või konstruktoreid ehitades. Nii on ka väiksem oht, et mõni Lego tükk öösel jala alla jääb ning sellele järgnenud põrgulik valu valjuhäälselt vanduma paneb.

Ilmselt on kõik meist olnud olukorras, kus on vaja kiiresti midagi mõõta, kuid joonlauda ega mõõdulinti käepärast pole. Varsti saab lihtsalt telefoni taskust haarata ning ARMeasure’i abil kiiresti ning täpselt ükskõik mis objekti mõõdud teada saada. Enam pole vaja enda käsi mõõdupulgana kasutada või silmamõõdu peale lootma jääda.

AR annab joonistamisele täiesti uue mõõtme: sellega saab ümbritsevat keskkonda kujundada ja elavdada. Võib-olla on see peagi lausa kunstivorm või mõni omanäoline performance art. Päris huvitav oleks näiteks virtuaalne grafiti, mida saavad sama rakendust kasutades ka teised imetleda. Majaseinad jääksid puhtaks ja vandalismis kedagi ei süüdistataks.

Liitreaalsuse mängude võimalusi tutvustab ehk kõige lahedamal moel Immersion AR Labsi laevalahingu demo. Võtad enda telefoni ning sõdid veidi sõpradega tööpausi pidades. Kui vahepeal liikusid lauamängud mobiilseadmetesse, siis nüüd tulevad nad jälle reaalsusesse tagasi, või vähemalt liitreaalsusesse. Strateegiamängudes näeks, kuidas enda ja vastase väed kohtuvad ning elutoa põrandal madistavad, Monopoly laud jääks vihahoos aga pahupidi pööramata.

Apple’i ARKiti võimalused peaksid kõikidele kättesaadavaks muutuma sügise jooksul.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.