Apple

iPhone’i opsüsteemist võeti lubatud grupivideokõnede võimalus ära

Juuni alguses demonstreerisid Apple'i töötajad uut grupivideokõnet laval. Foto: ekraanipilt

Rubriiki toetab

Järgmisel kuul välja tuleva iPhone’i uue tarkvara iOS 12 suur uuendus pidi olema videokõned, kus saab üks-ühele kõne asemel korraga suhelda kuni 32 inimest. Nüüd aga selgub ootamatu meelemuutuse järel, et FaceTime grupivideokõned iOS 12 esmaversiooni ei jõuagi.

Grupikõned on eemaldatud viimasest, iOS 12 seitsmendast beetaversioonist. Samuti seisab Apple’i muudatuste logis teade, et FaceTime grupivideokõned ei jõua iOS 12 esimesse ametlikku versiooni. Näib, et uuenduse arendus on lihtsalt edasi lükatud, sest Apple-i sõnul jõuab funktsioon kasutajateni “tulevase tarkvarauuenduse käigus” selle sügise jooksul.

Varasemalt oli teada, et FaceTime grupivideokõnesid toetaks ka uus süle- ja lauaarvutite opsüsteemi Mojave, kuid grupikõnesid ei maksa nüüd oodata ka sealt.

FaceTime grupivideokõned pakuvad võimalust suhelda videokõne vahendusel kuni 32 inimesega korraga, kusjuures süsteem saab aru, kes parasjagu räägib ning toob kõneleja videopildi suurelt ekraanile.

FaceTime videokõnede viivitamine paistab jätkavat Apple-i trendi, kus välja hõigatud funktsioonid jõuavad kasutajateni lubatust palju hiljem. Täpselt sama juhtus AirPlay2 ja iCloud põhiste sõnumitega iOs 11 puhul, kus mainitud funktsioonid jõudsid kasutajateni mitte sügisel, operatsioonisüsteemi suure uuendusega vaid pool aastat hiljem mai kuus.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.