Apple

iPode enam ei müüda, mida alternatiivina osta?

iPod Shuffle: 2005 - 2017. Foto: Apple

Apple otsustas hiljuti lõpetada iPod Nano ja Shuffle’i müügi üle maailma. iPod Classic kadus tootmisest juba paar aastat varem, nüüd on läinud ka viimased muusikamängijad, mis omal ajal revolutsiooni tegid. Kes aga otsib spetsiifiliselt muusika kuulamise seadet, peab nüüd alternatiivse lahenduse leidma.

Eesti poodides veel leidub

Kuigi otsus müügi lõpetamiseks on vastu võetud, siis ladudes kaupa veel on. See tähendab, et kuni kaupa jätkub, võib iPode leida ka Eesti poodidest. Seega kui on soov uue iPodi järele on jätkuvalt olemas, siis tasub kiiresti Eesti internetipoed läbi kammida ning uurida, kas mõni neist Apple’i muusikamängijaid veel pakub.

iPod Touch

Kuigi Nano ja Shuffle iPode poodidest enam peagi ei leia, on hea alternatiivina võimalik osta hoopis iPod Touch. Plussiks on see, et kasutaja saab endale siiski Apple’i toodetud kompaktse muusikamängija, mis on suhteliselt sarnane Nano iPodidega. Miinuseks aga see, et Touch on suurem, kallim ja sisaldab isegi liiga palju nutifunktsioone.

Kasuta kella

Kompaktseks muusikamängijaks sobib ka Apple’i nutikell Apple Watch, millel on pisike kohalik mälu, mida on võimalik kasutada muusikafailide hoiustamiseks. See on mugav, kuna ei eelda spetsiaalse muusikamängija kaasas kandmist.

Arvestada tuleb siiski sellega, et juhtmega kõrvaklappe kella külge ühendada ei saa. Seega toimib antud lahendus vaid juhul, kui olemas on ka juhtmevabad Bluetooth kõrvaklapid.

Teised MP3-mängijad

Kui vaja ikkagi eraldi muusikamängijat, siis saaks iPodi asemel hankida ka mõne muu firma seadme. Jätkuvalt leiab poodidest paljude tootjate MP3-mängijaid, mis ei ole ehk enam nii moes kui varem, kuid muusika kvaliteedi poolest kompromissi tegema ei pea. Siiski tuleb arvestada sellega, et MP3-mängija peale saab laadida vaid valmis meediafaile ning näiteks Spotify’d kasutada ei saa.

Osta väike iPhone

Kui on plaanis lähiajal lisaks muusikamängijale ka uus telefon hankida, siis tasub mõelda hoopis näiteks iPhone SE soetamise peale. Tegu on äärmiselt kompaktse telefoniga, mis on suuruse poolest võrreldav Nano ja Touch iPodidega, seega ei kaasne sellega kohmakat 5,5-tollise ekraaniga seadet taskus. Siiski on see iPodidest veidi suurem ning raskem. Samas saab kasutaja lisaks muusika kuulamisele SE abiga teha palju muud, näiteks helistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.