Apple

Jumbo on rakendus, mis sinu eest su sotsiaalmeediakontode privaatsuse paika sätib

Foto: Elijah Nouvelage/Scanpix

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Privaatsus on tohutult keeruline. Alates aastate tagusest postitusest, mis sind kummitama võib tulla, kuni valesti seatud profiili privaatsussätteni välja. Seadistusi on palju ja siin tuleb appi Jumbo, mis on iOS-ile mõeldud rakendus, mis vaatab su privaatsusseaded erinevates sotsiaalvõrgustikes üle ja muudab neid nii, et su elu oleks veidi turvalisem.

Näiteks võid sa Jumbole anda ette ajaraami, mille seest kustutatakse kõik su Twitteri säutsud. Twitteri API keelab ainult kolmandate osapoolte rakendustel kustutada korraga rohkem kui 3200 postitust.

Samuti võib Jumbo aidata su privaatsust reguleerida keerulises Facebooki privaatsussätete rägastikus. Kuna Facebook ei luba kolmanda osapoole rakendustel kasutaja privaatsusseadeid ise muuta, simuleerib Jumbo hiireklikke ja vajutusi päris Facebooki lehel. Sellegi poolest ei tehta midagi, mida kasutaja ise Facebooki sisse logides teha ei saaks.

Jumbo pakub sulle kolme seadistust: nõrk, keskmine ja tugev privaatsus. Keskmise sätte puhul on enamik su infost näha sõpradele, tugeva versiooni puhul aga näed suurt osa oma profiilil olevast infost vaid sina.

Jumbo hiilib täna mööda joont, mille üle sotsiaalvõrgustikud tõenäoliselt kuigi rõõmsad ei ole. Seega võib Facebook või Twitter ühel päeval keelata rakendusel töötamise.

Jumbo saab iOS-ile alla laadida siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.